Szukaj

Projekt internetowego katalogu wizerunkowego dla inLodz21

Aktualizacja: maj 4


Katalog nieruchomości inLodz21 pokazuje Łódź jako miasto z olbrzymim potencjałem inwestycyjnym!


Instytucja kultury inLodz21 we współpracy z Urzędem Miasta Łódź realizuje projekt, którego celem jest przyciągnięcie uwagi inwestorów. W tym celu dwadzieścia jeden nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta objęto specjalnym programem, który ma wyeksponować ich wartość inwestycyjną i zachęcić inwestorów do realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych na specjalnych warunkach.


Łodzi niełatwo jest walczyć z wizerunkiem miasta bez perspektyw.


Pomimo licznych wysiłków wkładanych rokrocznie w rewitalizację, Łódź często zderza się z wizerunkiem miasta wyludniającego się i niepochlebnymi opiniami. Szczególnie w pamięć opinii publicznej zapadła wypowiedź Bogusława Lindy z 2015 roku, który to w czasie rozmowy z dziennikarzami, w przerwie zdjęć do realizowanego właśnie na ulicach Łodzi filmu "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy, wspominając wspaniałość dawnej Łodzi filmowej, nazwał Łódź współczesną miastem meneli:

- Łódź Filmowa umarła, nie ma co się oszukiwać. Kiedyś była tu wytwórnia, a wytwórnia to ludzie (...). Łódź popełniła straszny błąd, zamykając tę wytwórnię, bo straciła kulturę. Dzisiaj to miasto jest umarłe, to miasto meneli.

O tym, jak bardzo krzywdząca jest to opinia, świadczy bardzo osobista i emocjonalna reakcja ówczesnej Prezydent Łodzi - Hanny Zdanowskiej, która na swoim profilu na Facebooku napisała::

„Gniewać rzeczywiście się nie będziemy, ale mi było troszkę przykro”.

Celem projektu realizowanego przez Instytucję kultury inLodz21 jest zmiana postrzegania miasta.


NIe ulega wątpliwości, że Łódź już od wielu lat czyni olbrzymie starania w zakresie rewitalizacji, by przywrócić miastu świetność - zarówno tę urbanistyczną, jak i tę społeczną. W przyjętej strategii rozwoju miasta mieści się również działalność Instytucji kultury inLodz21.


Każda z nieruchomości objętych programem inLodz21 ma swoją odrębną historię i wartość inwestycyjną. Przyciąga uwagę inwestorów swoimi szczególnymi cechami.


Katalog wybranych nieruchomości opracowany w formie przewodnika dla inwestorów pozwala każdemu zainteresowanemu poznać potencjał inwestycyjny danej lokacji i odnaleźć w Łodzi swoje własne miejsce.


Marika-Wato-Portfolio.png

Cześć, jestem Marika!

Pomogę Ci w doborze najlepszych, kreatywnych rozwiązań dla Twojej działalności!

  • Marika Wato | LinkedIn
  • Marika Wato | Facebook
  • Marika Wato | Instagram

Projekty graficzne

Marika Wato