Szukaj

Redakcja graficzna czasopisma CyberEmpathy Journal

Aktualizacja: maj 4Oszałamiające tempo życia i nieustannie zmieniający się świat sprawiają, że nawet milczące niegdyś strony czasopism uległy pokusie bycia bardziej audio-wizualnymi.


By móc być bardziej dostępnymi współczesne czasopisma muszą docierać do odbiorców na wiele różnych sposobów. Nie tylko jako medium papierowe, ale też w formie multimedialnego komunikatu, który szarogęsi się w social mediach.


Elektroniczne czasopisma mają także i tę przewagę nad tradycyjnymi, że mogą wywoływać nieograniczone i mierzalne interakcje. A to za sprawą klikalności!


W kreacji layoutu czasopism wszystkie chwyty zdają się być dozwolone byle tylko zatrzymać uwagę odbiorcy na dłużej.


Jak twierdzi znany badacz grafiki Quentin Newark:

Design związany z czasopismami wymaga nieustannego tworzenia systemu, palety, którą można poszerzać o inne spójne rozwiązania.

System komunikacji wizualnej czasopisma jest niezbędny dla zachowania spójności. Jak zatem pogodzić konieczność wywoływania u odbiorcy zaskoczenia w celu zatrzymania jego uwagi, z koniecznością zbudowania spójnego, w miarę przewidywalnego systemu, który zapewni pismu rozpoznawalność?


Jako dyrektor artystyczny czasopisma CyberEmpathy Journal miałam możliwość balansowania na granicy koniecznych sprzeczności - zaskoczenia odbiorcy i przewidywalności komunikatów.


CyberEmpathy było w latach 2011 - 2017 jednym z pierwszych polskich, recenzowanych czasopism artystycznych, które ukazywało się wyłącznie w postaci cyfrowej. CyberEmpathy wyznaczyło całkowicie nowe standardy piśmiennictwa artystyczno-naukowego.


Jednak tym, co zadecydowało rozpoznawalności CyberEmpathy wśród autorów była przede wszystkim tematyka juz sama w sobie zobowiązująca do dbałości o detal, a oscylująca wokół zagadnień sztuki elektronicznej i designu, pojmowanych interdyscyplinarnie.


Marika-Wato-Portfolio.png

Cześć, jestem Marika!

Pomogę Ci w doborze najlepszych, kreatywnych rozwiązań dla Twojej działalności!

  • Marika Wato | LinkedIn
  • Marika Wato | Facebook
  • Marika Wato | Instagram

Projekty graficzne

Marika Wato